Постанову уряду про посилення правил перевезення вантажів великогабаритним транспортом необхідно призупинити на півроку, оскільки даний документ може призвести до зриву експорту зерна з країни. Таку думку, як передає кореспондент ForUm'у, у ході прес-конференції висловив президент Української зернової асоціації Володимир Клименко.

«Дія постанови призвела до того, що по всіх дорогах стоять машини..., їх на якихось пунктах перемірюють, зважують. Тому пропозицію Української зернової асоціації я формулюю чітко: на найближчі півроку призупинити дію постанови, яка пов'язана з перевезеннями вантажів автомобільним транспортом», - зазначив він.

За словами президента Української зернової асоціації, ця постанова Кабміну призводить до розвитку корупції на дорогах. «Крім корупції, вона нічого не дає. Всі розповіді про те, що нам потрібно берегти дороги, абсолютно правильні. Але я до цього можу додати, що потрібно берегти чисте повітря і сміттєспалювальні заводи в Києві не будувати», - заявив експерт.

При цьому Клименко нагадав, що у поточному сезоні Україні необхідно експортувати рекордну кількість зерна - 29 млн тонн. Але, за його словами, забезпечити такий обсяг перевезень за допомогою залізничного транспорту неможливо через брак зерновозів. Як підкреслив Клименко, через цю проблему в минулому сезоні 36% зерна на експорт поставлялося автотранспортом.

«Автомобільний транспорт потрібно розблокувати, це побажання аграріїв, виробників», - заявив він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

232