На сьогоднішній день в Україні немає проблем із зберіганням зерна нового врожаю. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив під час брифінгу перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Іван Бісюк.

«На сьогоднішній день на сертифікованих складах можна зберігати близько 35-36 млн тонн зерна. Але ж є і несертифіковані склади, які відповідають тому, щоб там зберігати зерно. Хоча краще, якщо відбудеться так, як ми вчинили в цьому році - максимально розвантажили елеватори і по максимуму експортували зерно», - повідомив він.

Бісюк розповів, що за 2012-2013 роки в країни Євросоюзу було експортовано 8,2 млн тонн зерна, в Єгипет - 3,4 млн тонн, Саудівську Аравію - 1,4 млн, Ізраїль - 1,3 млн, Лівію - близько 1 млн , Туніс - 635 тис., Сирію - 850 тис., Марокко - 800 тис., Ліван - майже 500 тис., Йорданію - 484 тис. тонн зерна. «Разом було експортовано 22 млн 819 тис. тонн, а якщо з борошном, то 23 млн тонн», - підкреслив він.

Як раніше повідомляв ForUm, перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк закликав українських виробників зерна не торгувати своєю продукцією з-під поли.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

134