Перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк закликав українських виробників зерна не торгувати своєю продукцією з-під поли. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, він заявив у ході прес-конференції.

«Сьогодні в залежності від регіону ціна на пшеницю третього класу коливається від 1470 грн до 1800 грн за тонну, на фуражну пшеницю шостого класу - від 1340 грн до 1610 грн за тонну», - зазначив він.

При цьому перший заступник міністра підкреслив, що на світовому ринку, зокрема, на ринках Євросоюзу, ціна на пшеницю сьогодні становить 254 долара за тонну або трохи більш 2 тис. грн.

«Якщо ми врахуємо ціну за логістику зерна, а вона становить 546 грн за тонну, то внутрішня ціна на зерно в країнах ЄС складе близько 1400-1450 грн за тонну, тоді як у нас Державна продовольча зернова корпорація закуповує пшеницю третього класу по 1770 грн за тонну», - поінформував чиновник.

У зв'язку з цим Бісюк звернувся до виробників зерна не продавати свою продукцію задешево. «Є у нас інформація, що зерно продають по 1250-1300 грн за тонну, вибачте, з-під поли, мотивуючи це тим, що їм потрібні кошти для проведення подальших робіт щодо збирання врожаю і підготовці ґрунту до наступної посівної», - заявив він .

Бісюк повідомив, що сьогодні Аграрний фонд України завершує виплати коштів за форвардними контрактами і надалі вийде на спотові закупівлі зерна за ринковими цінами.

«Якщо немає грошей, можна, по-перше, продати зерно Зерновій корпорації. Якщо нема зерна пшениці, але буде кукурудза, то можна укласти договір на форвардні закупівлі з Державною продовольчою зерновою корпорацією. Я веду до того, що не потрібно кидатися з крайності в крайність», - підсумував Бісюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

181