На сьогодні в Україні зібрано вже 19,2 мільйона тонн зерна або 64% ​​ від прогнозованого врожаю цього року. Як передає кореспондент ForUm'у, про це сьогодні на прес-конференції повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк.

«На сьогодні намолочено 19 мільйонів 172 тис. тонн ранніх зернових і зернобобових культур на площі 6 млн 854 тис. гектарів при врожайності 28 центнерів з гектара», - сказав він, зазначивши, що минулого року врожайність становила 21,3 центнера з гектара.

У тому числі, за словами Бісюка, в Україні намолочено майже 5,5 млн тонн ячменю і 14,3 млн тонн пшениці. «Почали збирати жито, овес, триває збір гороху. Таким чином, у нас на сьогодні зібрано 64% ​​ зерна від прогнозованого врожаю», - зазначив Бісюк.

Заступник міністра підкреслив, що лідерами збирання зернових є Дніпропетровська, Запорізька та Харківська області, у яких зібрано по понад 2 млн тонн зерна. Крім того, за його словами, по 1,2 млн тонн зібрано в Кіровоградській і Полтавській областях, 1,8 млн тонн - у Миколаївській і 1,1 млн тонн - у Херсонській області.

Бісюк також повідомив, що кукурудза, соняшник, соя перебувають у фазах цвітіння та у задовільному стані. «Сприятливі погодні умови в червні були і для цукрового буряка», - додав Бісюк.

Нагадаємо, Україна планує експортувати 24-26 мільйонів тонн зерна в 2013/14 маркетинговому році.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

193