Опозиція намагається використовувати виступи громадян проти дій міліції для задоволення своїх інтересів. Про це в коментарі кореспонденту ForUm'у заявив директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента», член Конституційної асамблеї Володимир Фесенко.

«Ситуація у Врадіївці зняла психологічні запобіжники. Немає страху, і люди, коли міліція починає «наїжджати», можуть дати здачі. Опозиція намагається використовувати це для задоволення своїх інтересів, зробити це плацдармом для революції. Частина опозиції, причому не тільки представники парламентських політсил, а й громадських організацій, намагається очолити процес, зробити його керованим. І не секрет, що частина опозиційних активістів хоче розпалити суспільство. Але влітку зробити це дуже важко», - заявив він.

За словами експерта, основна небезпека ситуації полягає в тому, що спроби підняти всі ці події на більш високий, масштабний рівень конфліктності можуть призвести до використання насильства однією стороною, або іншою, або двома сторонами одночасно. «Це велика небезпека. Для опозиції це може стати фальстартом і програшем ще задовго до президентських виборів. Для влади це теж небезпечно, оскільки, якщо буде застосована сила і будуть жертви, то ситуація може стати некерованою», - підкреслив Фесенко.

«А те, що напруженість у ставленні до міліції накопичувалася роками, це факт. І сьогодні державі, міліцейському відомству потрібно використовувати ситуацію для наведення порядку в органах, адже там дійсно багато деформацій», - підсумував він.

Нагадаємо, ввечері 12 липня до Святошинського райвідділу міліції прийшли десятки людей, протестуючи проти дій міліціонера, який побив жінку на ринку «Шлях».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

180