Парламентська опозиція і більшість не домовилися про проведення позачергової сесії парламенту. Представники Партії регіонів відхилили пропозицію меншості провести позапланове засідання Верховної Ради для прийняття законів, що стосуються інтеграції в ЄС.

Єдиною причиною, з якої Рада може зібратися позаурочно, у ПР назвали створення газотранспортного консорціуму з управління українською газотранспортною системою, повідомляє «Комерсант-Україна».

Перший заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Михайло Чечетов назвав привід для скликання позачергової сесії Верховної Ради. «Наша фракція сама ініціює позачергову сесію, якщо виникне така потреба - ми зберемося, якщо необхідно буде в стислі терміни прийняти важливий закон, наприклад, про створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою», - заявив нардеп.

Він нагадав, що це питання обговорювалося на зустрічі прем'єр-міністра Миколи Азарова з прем'єром РФ Дмитром Медведєвим, що відбулася в Сочі в п'ятницю. «Будуть і інші зустрічі з цього питання на високому рівні», - сказав депутат, не ставши вдаватися в подробиці.

Раніше в опозиції запропонували зібратися позаурочно - для прийняття законопроектів, що стосуються європейської інтеграції. «Порядок денний, який ми пропонуємо, - прийняття всього пакету євроінтеграційних законів, що стосуються в тому числі боротьби з корупцією та протидії дискримінації», - сказав народний депутат від фракції «УДАР» Володимир Курінний.

«Ми готові провести позачергову сесію до Дня незалежності (24 серпня - Ред.). У «УДАРу» немає проблем зі збором підписів членів нашої фракції. «Батьківщина» і «Свобода» пообіцяли підтримати ідею, але до такої сесії поки не готова парламентська більшість», - заявила народний депутат від фракції «УДАР» Ірина Геращенко.

«Якщо Партія регіонів проявить чітку позицію за проведення позачергової сесії, підписи - не проблема!» - запевнив заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Пашинський, підкресливши, що ця ініціатива про проведення позачергової сесії була спільним рішенням глав трьох опозиційних фракцій - Арсенія Яценюка, Віталія Кличка та Олега Тягнибока.

У Партії регіонів назвали «безпідставною» пропозицію парламентської меншості про скликання позачергової сесії Ради. «У них (опозиції - Ред.) немає совісті! Вони блокували трибуну, не даючи нам працювати, а зараз говорять про позачергове засідання!», - обурився Чечетов. За його словами, до 3 вересня Кабінет Міністрів внесе до парламенту пакет законопроектів, що стосуються європейської інтеграції. «У перший день роботи Ради - 3 вересня - ми приймемо його в першому читанні, а в другому - 17 вересня. Після його прийняття до саміту Східного партнерства у Литві залишається ще два місяці, так що ми вкладаємося в терміни», - зазначив народний депутат.

На думку представників опозиції, у Партії регіонів поки немає приводу скликати позачергову сесію про створення консорціуму з управління газотранспортною системою. «Зустрічі Миколи Азарова з керівництвом Росії, як правило, ні до чого не приводять! Крім того, не думаю, що в цьому процесі, особливо у відпускний період, готові брати участь європейські політики», - заявив народний депутат від «Батьківщини» Андрій Павловський.

Як раніше повідомляв ForUm, 5 липня був останній день роботи другої сесії Верховної Ради VII скликання. Третя сесія парламенту відкриється 3 вересня.

Лідер фракції Партії регіонів у Верховній Раді України Олександр Єфремов не бачить підстав для проведення позачергової сесії парламенту.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

201