Декларування офіційних доходів забезпечить більш вільний доступ громадян до кредитів на придбання нерухомості та авто в банках України. Про це в коментарі зазначив генеральний директор інвестиційно-банківської компанії European Capital Management Вадим Браїловський.

«Введення загальнообов'язкового декларування доходів стане основним компенсаторним механізмом, який дозволить знизити навантаження на фонд оплати праці і збалансувати державні фінанси в результаті легалізації «тіньових зарплат», - зазначив він.

На думку Браїловського, сьогодні на фонд оплати праці припадає велике навантаження, а це у свою чергу не дає можливості бізнесу розвиватися. У зв'язку з цим, за його словами, Україні, за прикладом Європи, важливо перейти на легальну оплату праці своїх громадян.

«Нормою для України слід вважати нормальну світову практику, коли кожен громадянин сам, діючи свідомо, сплачує державі податки із чесно зароблених грошей. Саме цей принцип діє у всіх розвинених країнах світу. Буде він працювати і в Україні», - додав фінансист.

Декларування офіційних доходів, за його словами, згодом забезпечить більш вільний доступ громадян до кредитів на придбання нерухомість і авто у банках.

Крім того, він підкреслив, що детінізації, яка послідує за декларуванням доходів, дозволить забезпечувати належні платежі до держбюджету.

Разом з цим, Браїловський переконаний, що найближчим часом владі потрібно сконцентрувати свою увагу на роз'яснювальній роботі з великим бізнесом, держслужбовцями, а потім з громадянами щодо новації.

«Логічно було б ввести м'який перехід на загальне декларування доходів громадянами, щоб вони звикли до новації і поступово привчалися до податкової культури та дисципліни», - резюмував він.

Нагадаємо, у найближчі три місяці Міністерство доходів і зборів винесе на обговорення законопроект про обов'язкове загальне декларування доходів громадян. Глава відомства Олександр Клименко, оголошуючи про такі наміри, підкреслив, що прийняття такого закону дозволить уряду знизити ставку єдиного соціального внеску.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

178