В Україні почнуть створювати пункти збуту продукції, виробленої селянами. Зокрема, незабаром у великих містах відкриються фермерські магазини. Формуванням заготівельно-збутової мережі має намір займатися Міністерство аграрної політики та продовольства у рамках ініціативи «Рідне село», повідомив у ході робочої поїздки у Миколаївську область глава відомства Микола Присяжнюк.

«Селянські господарства на сьогодні дають більше 50% валу сільгосппродукції. Вони виробляють якісну продукцію, що користується попитом у споживача. Однак, виробивши продукцію, господар часто не знає, як її збути. Тому, опитавши більше 11 тисяч сільських і селищних голів, уряд і Міністерство приступають до формування збутової мережі. Це передбачено програмою «Рідне село», - зазначив міністр.

Присяжнюк додав, що протягом 2 років такий експеримент проводили на Волині. У результаті молоко у селян закуповували по 4 гривні, тоді як у всій державі - по 2,50 гривні. Споживач купував це молоко в магазині також значно дешевше, ніж у мережі організованої роздрібної торгівлі.

«Завдяки заготівельно-збутовій мережі ми стабілізуємо цінову ситуацію як для споживача, так і для виробника за рахунок усунення необгрунтованих посередників. Крім того, ми створимо фермерські магазини, споживчі ринки і заготівельну мережу. А після цього почне зростати і виробництво», - зазначив Присяжнюк.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

222