Представник України в Євразійській економічній комісії (Митний союз) Віктор Суслов вважає, що можливе членство України в цій організації не суперечить проекту Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Про це він сказав журналістам у Сочі.

«Як експерт, як економіст я не можу і не повинен цього виключати, оскільки це в принципі допускається проектом угоди про асоціацію (з ЄС - Ред.). А як вже буде далі, це питання наших політиків», - заявив Суслов, відповідаючи на запитання, чи не виключає він вступ України до Митного союзу Єдиного економічного простору.

За його словами, стаття 39 проекту угоди про асоціацію з ЄС прямо передбачає право України укладати інші митні союзи, включаючи і Митний союз ЄЕП, повідомляють «Українські новини».

«Навіть спираючись на цю норму, ми могли б продовжувати рух у бік Митного союзу. Я не можу сказати однозначно - це політичне рішення, - що воно закінчиться повним членством України в Митному союзі. Але приєднання до будь-якої угоди, по суті, означає, в тій чи іншій формі, часткове членство і це цілком можливо», - зазначив Суслов.

У той же час він додав, що ця ж норма передбачає, що Україна може розвивати відносини і бути членом інших митних союзів, якщо це не суперечить угоді про асоціацію з ЄС.

«Але ви прекрасно розумієте, що суперечить, що не суперечать - це особлива тема. Абсолютно ясно, що розвиток торговельних відносин України з Митним союзом не суперечить інтересам Євросоюзу», - продовжив Суслов.

За його словами, не суперечать інтересам ЄС ні технічне співробітництво, ні відносини України з Митним союзом у багатьох інших сферах.

Нагадаємо, 3 липня Кабінет Міністрів призначив заслуженого економіста України Віктора Суслова представником України в Євразійській економічній комісії.

Як раніше повідомляв ForUm, 31 травня в Мінську прем'єр-міністр України Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною. Меморандум передбачає надання Україні можливості мати представника в ЄЕК і отримати статус спостерігача в Євразійському економічному союзі з 2015 року.

Росія веде консультації з Україною щодо вступу до Митного союзу, але рішення в цій сфері є суверенним вибором кожної країни, заявив спікер Держдуми Росії Сергій Наришкін.

Президент Віктор Янукович заявив, що Україна готова приєднатися до положень Митного союзу, які не суперечать євроінтеграції.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

246