Агентство НАТО з матеріально-технічного забезпечення (NSPA) підписало імплементаційну угоду про реалізацію проекту перепоховання радіоактивних відходів, які залишилися на території України з часів СРСР і знаходяться в спеціальних бетонних бункерах, пише «Комерсант-Україна».

Керівник проекту NSPA в Україні Василь Литвинчук розповів виданню, що NSPA підписало імплементаційну угоду з реалізації проекту перепоховання радіоактивних відходів, що залишилися на території нашої країни з часів СРСР.

Вони являють собою елементи знятих з озброєння зразків зброї і поміщені в бетонні колодязі, занурені в землю на глибину 8-10 м. З плином часу укриття приходять в непридатність, і запаковані в них речовини можуть становити загрозу для навколишнього середовища. Такі поховання розташовані, зокрема, на території Житомирської, Кіровоградської, Донецької, Івано-Франківської обл. та Криму.

«Відповідні документи вже передані до Кабінету міністрів. Найближчим часом ми очікуємо, що вони будуть розглянуті», - уточнив Литвинчук.

За його словами, повноваження щодо підписання імплементаційної угоди можуть бути передані Міністерству екології та природних ресурсів. Про фінансову сторону питання мова поки не йде.

«Ми зараз на стадії підписання політичного договору, - пояснив Литвинчук. - Визначено лише країну, яка внесе основний внесок і політично підтримуватиме цей проект. Це буде Німеччина».

Тільки після того як угода буде підписана, можна буде перейти до розробки контрактних документів та проекту, в якому і будуть описуватися технологія, терміни та засоби, необхідні для його реалізації.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович затвердив Національну програму співпраці Україна - НАТО на 2013 рік.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

385