Віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко закликав ректорів підвищити рівень підготовки студентів з іноземних мов. Про це повідомляє прес-служба віце-прем'єр-міністра.

Згідно з повідомленням, про це він сказав 11 липня п.р. на нараді з керівниками регіональних Рад ректорів вищих навчальних закладів України.

«Ця проблема стосується не тільки тих університетів, у яких за моїм дорученням здійснювалася перевірка рівня підготовки з іноземних мов студентів за IТ-спеціальностями. На мій превеликий подив, цей тест на приналежність підготовки з іноземних мов пройшли лише кілька університетів, з восьми, які перевірялися», - підкреслив Грищенко.

Він звернув увагу присутніх на відсутність у деяких вищих навчальних закладах спеціалізованих кафедр іноземних мов для підготовки студентів за IТ-спеціальностями. «У більшості університетів, де виявлено низьку якість знань з іноземної мови, у навчальних програмах відсутні або недостатньо обґрунтовані критерії оцінки знань студентів - відсутні конкретні вимоги до мовної компетентності студентів, обмежений перелік рекомендованої літератури. Це системна проблема, яку треба негайно виправляти», - підкреслив чиновник.

«У наш час соромно не знати хоча б одну іноземну мову на належному рівні, і я не сприймаю ніяких виправдань про неможливість налагодити належне викладання», - підкреслив Грищенко.

У зв'язку з цим віце-прем'єр-міністр України доручив Міністерству освіти і науки опрацювати питання щодо створення кафедр іноземної мови та забезпечити наскрізну підготовку з іноземної мови протягом усього періоду навчання, розробити відповідні методики з урахуванням загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти та передбачити регулярне підвищення кваліфікації викладачів іноземної мови як для IТ-спеціальностей, так і щодо інших напрямів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

207