Протягом 21 століття куріння стане причиною смерті приблизно одного мільярда людей, зазначає Всесвітня організація охорони здоров'я в доповіді про «глобальну епідемію тютюну».

Як свідчать офіційні дані, щорічно від наслідків куріння у світі помирає близько 6 мільйонів чоловік. Крім того, вживання тютюнової продукції заподіює економічний збиток на суму більше 500 мільярдів доларів на рік.

Фахівці ВООЗ зазначають, що життя десятків мільйонів людей можуть бути врятовані, якщо всі країни світу приєднаються до рамкової конвенції організації з боротьби з тютюном. «Незважаючи на те, що вживання тютюну залишається головною причиною передчасної смерті, існують ефективні засоби боротьби з цією епідемією», - наголошується в документі.

Серед заходів боротьби з тютюнопалінням, відомих як MPOWER, моніторинг вживання тютюну і національної політики щодо його обмеження в різних державах, допомога людям, охочим кинути курити, стимуляція заборон на рекламу і спонсорство тютюну, підвищення податків на продаж тютюнових виробів, передає «РБК-Україна».

«Більше 2,3 млрд людей - третина населення Землі - в даний час захищені принаймні одним із заходів MPOWER на вищому рівні», - пишуть автори доповіді.

Як зазначили в організації, найпопулярнішим заходом у боротьбі з курінням є введення заборони на куріння в громадських місцях і на робочому місці.

Зазначимо, що в Україні заборона на куріння в громадських місцях набула чинності 16 грудня 2012 року. У березні цього року в МОЗ заявили, що число українців, які курять, істотно скоротилося в порівнянні з 2008 роком. Так, у 2011 році в Україні курило 8,6 мільйона чоловік, що на 1,5 мільйона менше, ніж у 2008 році.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

237