Росія веде консультації з Україною щодо вступу до Митного союзу, але рішення в цій сфері є суверенним вибором кожної країни. Про це спікер Держдуми Росії Сергій Наришкін сказав сьогодні на прес-конференції в Москві.

«Що стосується інтеграційного вибору України, то Росія, звичайно, проводить з нашими українськими партнерами інтенсивні консультації в частині, що стосується інтеграції України в інтеграційні об'єднання, які створюються на просторі СНД, насамперед, Митний союз, Єдиний економічний простір», - сказав Наришкін.

«Не приховую - звичайно, ми зацікавлені в тому, щоб Україна більш інтенсивно включилася в цю роботу, тому що інтерес тут взаємний, інтерес у всіх країн, які нині входять до складу Митного союзу, і економічний інтерес України», - вважає він, повідомляє «УНІАН».

За словами Наришкіна, чим більший сумарний обсяг економік держав, що входять в те чи інше інтеграційне об'єднання, тим більший економічний ефект від участі в цьому об'єднанні для кожної з країн. «Тому економічний інтерес є і у нас, є і з української сторони», - вважає він.

Наришкін повідомив, що діє велика міжпарламентська комісія, і протягом півтора років роботи Держдуми шостого скликання досить активно обговорювалися питання двосторонньої співпраці.

Також спікер Держдуми вважає, що «двостороння співпраця між Росією і Україною знаходиться на досить високому рівні».

Як раніше повідомляв ForUm, 31 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров і голова колегії Євразійської економічної комісії Віктор Христенко підписали в Мінську меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і нашою країною.

Президент Віктор Янукович заявив, що Україна готова приєднатися до положень Митного союзу, які не суперечать євроінтеграції.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

186