Міністерство закордонних справ уточнює, що угода між Кабінетом Міністрів України і урядом Російської Федерації про реадмісію набуде чинності в серпні ц.р. Про це повідомляє департамент інформаційної політики МЗС.

Як зазначається, у зв'язку з повідомленнями окремих ЗМІ про набуття чинності угоди з РФ про реадмісію від 22 жовтня 2012 року, «повідомляємо, що зазначена угода на сьогоднішній день ще не набула чинності».

Як пояснюють у Міністерстві, згідно зі ст.12 цієї угоди, вона набирає чинності через 30 днів з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності.

30 листопада 2012 року нотою МЗС Російської Федерації було повідомлено про виконання внутрішньодержавних процедур російською стороною.

У свою чергу, 8 липня 2013 року нотою МЗС України на адресу посольства Російської Федерації в Україні було повідомлено про виконання внутрішньодержавних процедур українською стороною.

Таким чином, з дати офіційного одержання міністерством закордонних справ РФ згаданої ноти української сторони лише через 30 днів угода набуде чинності.

Російська сторона офіційно повідомить по дипломатичних каналах українську сторону про дату набуття чинності згаданої угоди.

Нагадаємо, в жовтні 2012 року в присутності українського та російського президентів - Віктора Януковича і Володимира Путіна - було підписано Угоду про реадмісію. 5 червня 2013 року цю угоду ратифікувала Верховна Рада.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

191