Прийняті минулого тижня економічні закони допоможуть уряду вже цього року реалізувати низку норм Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. Про це в коментарі розповів генеральний директор інвестиційної компанії European Capital Management, економіст Вадим Браїловський.

«Минулого тижня уряд України чітко показав як суспільству, так і опозиції, що при необхідності здатен мобілізувати в Раді необхідну для результативної роботи кількість голосів. Думаю, що прийняті останнім часом закони економічного блоку уряду допоможуть йому реалізувати низку норм Держпрограми активізації економіки вже цього року», - сказав фінансист.

Зокрема, він відзначив прийнятий Радою закон «Про трансферне ціноутворення», що дозволяє згідно з програмою додатково акумулювати до бюджету близько 0,5 млрд грн доходів.

Браїловський констатує, що закон дозволить Кабміну вести контроль над ціноутворенням операцій з резидентами всіх країн, де рівень податку на прибуток мінімум на 5% нижче, ніж в Україні, а не тільки з резидентами офшорів, як пропонували багато депутатів.

«Незважаючи на те, що раніше передбачалося, що закон набуде чинності з 1 січня 2014 року, нові норми вирішено ввести в дію з 1 вересня цього року. Втілення ініціативи в життя настільки форсованими темпами пояснюється станом держбюджету, зміна термінів набрання законом чинності показує чіткий напрям політики держави на контроль над відтоком капіталу з країни», - додав експерт.

За словами Браїловського, уряд активно впроваджує та інші економічні ініціативи програми. У зв'язку з цим він відзначив ініціативу щодо зниження ставок нарахувань на фонд оплати праці і відкладену з осені ревізію податкових пільг. На його думку, зменшення надходжень до бюджету у разі зменшення податкових ставок буде компенсовано ревізією неефективних податкових пільг, посиленням контролю за трансферним ціноутворенням, активізацією боротьби з тіньовим сектором економіки.

Також гендиректор інвесткомпанії вважає доцільним переорієнтування уваги уряду на аграрний сектор.

«Цей сектор стає одним із основних бюджетоутворюючих секторів економіки. Завдяки програмі активізації агросектор дозволить тільки за 2013-2014 роки підвищити експорт до 22 млрд.доларів США, з потенціалом зростання врожаю до 2017 р з 46,2 млн.тонн зернових культур до 75-80 млн.тонн», - переконаний фахівець.

Разом з цим, він підкреслив, що економічні реформи в цьому напрямі будуть продовжуватися і в 2-4 кварталах 2013 року.

Нагадаємо, 27 лютого Кабмін прийняв Державну програму активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

161