З настанням жнив на внутрішньому ринку України значно зросла пропозиція зернових. Тому, щоб не допустити штучного заниження цін, Аграрний фонд продовжує закуповувати зерно у аграріїв. Крім того, перед збиранням нового врожаю залишки зерна активно експортувалися за кордон. Тому підстав для зниження ціни на зернові немає.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Цього року як у світі, так і в Україні очікується один із найбільших урожаїв зерна, що й визначить рівень цін. Для уряду важливо, щоб аграрії отримали гідну ціну на зерно в період його найвищої пропозиції. Тому, щоб не допустити перенасичення внутрішнього ринку і штучного заниження цін, активно працює Аграрний фонд. Цей державний оператор допомагає зняти залишки зерна. Аграріям вигідно співпрацювати з ним, оскільки ця установа платить за зерно ринкову ціну», - зазначив міністр.

Так, Аграрний фонд закупив в інтервенційний фонд понад 1 млн тонн зерна за форвардними контрактами. Завдяки цьому з внутрішнього ринку були зняті надлишки зернових минулого врожаю.

Також, за словами Миколи Присяжнюка, щоб розвантажити надлишки зерна до початку 2013-2014 маркетингового року, держава стимулювала його експорт.

«Продаж зернових за кордон був збільшений як мінімум на 1 мільйон тонн. Це також дозволило реалізувати надлишки зерна. А з початком жнив уряд, у свою чергу, сприяє експорту зерна вже нового врожаю», - підкреслив міністр.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

120