Недержавна комерційна організація World Service Authority видала екс-співробітнику американських спецслужб Едварду Сноудену паспорт громадянина світу. Про це представники WSA повідомили в опублікованому на своєму офіційному сайті прес-релізі.
В організації вважають, що відносно Сноудена були грубо порушені базові права, гарантовані ООН і Міжнародною декларацією прав людини кожному громадянину.

«Американського інформатора Едварда Сноудена залишили без американського паспорта, через що він не може купити квиток і залишити транзитну зону аеропорту в Москві. Це є грубим порушенням ч. 2 ст. 13 Загальної декларації прав людини, яка рекомендована всім державам», - йдеться в прес-релізі.

Представники WSA уточнюють, що дана стаття гарантує кожній людині право залишати будь-яку країну, включаючи й свою власну, і повертатися назад. Саме це, на думку керівництва організації, і вважається грубим порушення у випадку зі Сноуденом.

Паспорт громадянина світу видається World service Authority, яка заснована у 1953 році в США пілотом Гаррі Девісом. У 1948 році Девіс відмовився від американського громадянства і проголосив себе громадянином світу.

В даний момент документ де-юре визнають шість держав: Буркіна-Фасо, Еквадор, Танзанія, Мавританія, Того і Замбія.

За даними ЗМІ, Едвард Сноуден знаходиться в транзитній зоні аеропорту «Шереметьєво» з кінця червня. Він подав прохання про політпритулок у більш ніж 20 країн, у тому числі Нікарагуа, Венесуели та Еквадор.

Як раніше повідомляв ForUm, президент Венесуели Ніколас Мадуро вже підтвердив рішення надати Сноудену політпритулок. Проте представники Wikileaks заявляють, що екс-співробітник спецслужб США формально поки ще не прийняв пропозицію Венесуели.
За матеріалами: «LifeNews»,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

362