Члени комітетів з розвідки Палати представників і Сенату США проголосували за блокування військової допомоги сирійським повстанцям, повідомляє The Hill з посиланням на представника одного з комітетів.

Законодавці проголосували за введення суворих обмежень на фінансування допомоги сирійським повстанцям. Причиною такого рішення стали побоювання, що зброя може потрапити до рук терористичних груп, у тому числі пов'язаних з «Аль-Каїдою». На думку членів комітетів, план адміністрації президента США не продуманий і непрацездатний, оскільки не передбачає можливості контролю зброї, який буде поставлятися до Сирії.
За які конкретно заходи проголосували члени комітетів, невідомо, оскільки голосування відбувалося в закритому режимі на підставі секретності інформації, пише «Lenta.ru».
Однак, за словами джерела, вжитих заходів буде достатньо для того, щоб заплановані адміністрацією Барака Обами поставки зброї стали неможливі.

Представники адміністрації заявили, що законодавці заважають їм виконувати план щодо озброєння повстанців, не пропонуючи при цьому ніяких альтернативних варіантів.
14 червня адміністрація Барака Обами ухвалила рішення про постачання сирійським повстанцям стрілецької зброї, протитанкових комплексів і боєприпасів до них. Це сталося одночасно із заявою Білого дому про те, що сирійська влада кілька разів використовувала хімічну зброю проти мирного населення і повстанців, у результаті чого загинули від 100 до 150 осіб. Раніше Обама попереджав, що використання подібної зброї стане тією «червоною рискою», після якої США втрутяться в конфлікт.

Як раніше повідомляв ForUm, президент США Барак Обама прийняв рішення про військову підтримку сирійської опозиції.

Нагадаємо, сирійська громадянська війна триває більше двох років. За цей час жертвами збройного протистояння стали понад 90 тисяч осіб. Спроби світової спільноти завершити конфлікт миром ніяких результатів не дають.

На початку травня повідомлялося, що Сирія після обстрілу передмістя Дамаска націлила свої ракети на Ізраїль. Дамаск розцінив тоді нанесений ВПС Ізраїлю удар «як оголошення війни» і оголосив про намір вжити у відповідь заходи, не уточнюючи, якими саме вони будуть.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

650