Паперова тяганина, пов'язана з переплануванням квартир, може піти в історію. Днями уряд запропонував парламенту прийняти закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переобладнання і перепланування житлових приміщень», згідно з яким громадянам більше не потрібно буде отримувати дозволи на перепланування свого житла. У прес-службі віце-прем'єр-міністра України Олександра Вілкула запевнили, що законопроект був розроблений на основі європейської практики і схвалений урядом.

«Головна умова нововведень - невтручання в несучі конструкції та інженерні системи. Після завершення таких робіт введення об'єкту в експлуатацію буде не потрібне. Зараз громадяни повинні отримувати дозволи на проведення переобладнання і перепланування у виконавчому комітеті місцевих рад, а для реконструкції та капітального ремонту - в Державній інспекції архітектурно-будівельного контролю. Для набуття чинності нових норм законопроект має ухвалити Верховна Рада», - сказав Вілкул, додавши, що даний проект закону є імплементацією в Україні кращого світового досвіду з питань дерегуляції та спрощення процедури оформлення дозвільних документів.

«Законопроект є дуже необхідним для українців. Адже оформлення всіх документів для проведення робіт з перепланування у квартирі забирає у громадян багато часу і є дуже складним», - сказав Вілкул.

Документ передбачає внесення змін до Житлового кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
 
Відповідно до законопроекту, перелік будівельних робіт, які можуть проводитися без отримання дозволу, визначається Мінрегіонбудом. Цей перелік буде розроблено протягом шести місяців після прийняття закону Верховною Радою.

Про те, до чого можуть призвести такі нововведення, і чи буде все таки хтось контролювати процес перепланування квартир, ForUm запитав у експертів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1162