За 5 місяців 2013 р. експорт вітчизняних овочів зріс на 53%. Всього за цей час Україна експортувала 134 тисячі тонн овочів. Крім високих врожаїв такому активному нарощуванню експорту овочів сприяє будівництво тепличних комплексів і сучасних овочесховищ. Про це повідомив директор Департаменту економічного розвитку аграрного ринку Віталій Саблук.

«Рекордні врожаї овочів дозволяють не тільки задовольнити внутрішній попит, а й експортувати частину овочевої продукції. І Україна вже почала активно нарощувати поставки овочів на зовнішні ринки. Так, експорт овочевої продукції протягом двох останніх років зріс на третину. А за 5 місяців поточного року - на 53%», - зазначив Віталій Саблук.

У цілому, за словами директора Департаменту економічного розвитку аграрного ринку, за 5 місяців Україна експортувала майже 134 тисячі тонн овочевої продукції. І гарні прогнози на майбутній урожай дозволять утримати високі темпи приросту.

«Окрім збільшення внутрішнього виробництва, важливо створити умови для зберігання цієї продукції. Так, у 2011-2012 рр.. за сприяння держави було побудовано 104 овочесховища. А їх потужності зберігання склали майже 500 тисяч тонн. І протягом найближчих двох років в Україні з'являться ще 16 сховищ ємністю 140 тисяч тонн», - зазначив Віталій Саблук.

Крім того, директор Департаменту додав, що нарощуванню експорту також сприяє споруда тепличних комплексів. Зокрема, у 2012 році введено в експлуатацію близько 50 гектарів нових високотехнологічних теплиць. А до кінця 2013 року планується задіяти тепличні комплекси на площі понад півмільйона квадратних метрів.

«Завдяки подальшому розвитку об'єктів інфраструктури аграрного ринку Україна буде нарощувати експорт овочів. При цьому споживачі зможуть купувати свіжі овочі за прийнятною ціною протягом усього року», - зазначив Віталій Саблук.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

171