В останній тиждень другої пленарної сесії Верховна Рада VII скликання нарешті проявила працездатність. Як показали результати тижня, депутатський корпус здатний працювати, якщо опозиція не починає під надуманими приводами блокувати трибуну.

Таку думку висловив перший віце-президент Агентства журналістських досліджень Антон Підлуцький.

«Найбільшим побоюванням було те, що опозиція заблокує парламент - чи то вимагаючи відставки міністра внутрішніх справ, чи то призначення дати виборів у Києві, чи то якого завгодно іншого PR-гешефту. І через це парламент не зможе прийняти євроінтеграційні закони, які важливі для підписання Угоди про Асоціацію з Євросоюзом у листопаді у Вільнюсі. Але побоювання не збулися - всі урядові законопроекти прийняті. Ті, яких не вистачає до повного пакету вимог Брюсселя, Кабмін повинен буде внести у вересні. Півтора літніх місяці, незважаючи на відпустки, цілком достатній термін, щоб підготувати всі відсутні документи», - підкреслив експерт.

Він зазначив, що в парламенті намітилося формування стійкої більшості. «Цілком ймовірно, що вже у вересні ми побачимо більшість, що злагоджено працює, яка більше не залежатиме від сьогочасних забаганок позафракційних депутатів. Та й самі рухи серед позафракційників свідчать про те, що вони награлися в самостійних «робін гудів» і готові об'єднуватися. Очевидно, що ці об'єднання проходитимуть в руслі зміцнення парламентської більшості», - вважає Підлуцький.

Він підкреслив, що в світлі завдань, що стоять перед парламентом, більшість не просто необхідна, але без неї низка системних питань не буде вирішена ніколи. «Ті ж процеси трансформації правового поля відповідно до вимог ЄС - вони тільки входять у свою глибоку фазу. За депутатів, звичайно, можна і часто потрібно писати законопроекти, але без депутатів їх затвердити не вийде. Зокрема, це стосується і бюджетного процесу, що почався, і низки ініціатив, що виходять від Кабміну в контексті економічних реформ», - зазначив перший віце-президент АЖІ.

Серед таких ініціатив, вже прийнятих Радою, він виділив закон про трансферне ціноутворення. «Як не пручалися цьому закону певні особи і групи осіб - він прийнятий. Тим самим, фінансово-промислові групи багато в чому позбавляються можливості мінімізувати податки, використовуючи свої закордонні філії і офшори. А це позитивно позначиться на дохідній частині держбюджету вже у 2013 р.», - резюмував експерт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

199