У 2013 році на стримування роздрібних цін на засоби від гіпертонії з держбюджету країни виділено 191,636 млн грн.

Про це головний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко заявив на брифінгу, передає кореспондент ForUm`у.

Він повідомив, що пілотний проект щодо держрегулювання цін на ліки для лікування осіб з артеріальною гіпертензією шляхом часткового відшкодування вартості реалізується Міністерством охорони за підтримки Президента з минулого року. Проект запущений постановою Кабміну 25.04.2012 №340, а його продовження регламентовано постановою Кабміну від 30.01.2013 №53.

«У свою чергу, МОЗ наказом №672 від 31 серпня 2012 р. визначено перелік відповідних препаратів і граничний рівень оптово-відпускних і референтних цін на них. Включено 247 препаратів 7-ми формул - еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін. Роздрібна ціна не повинна перевищувати 37,5% від граничної оптово-роздрібної», - повідомив медик.

Він уточнив, що основні завдання проекту - це забезпечення населення ефективними антигіпертензивними ліками, ефективною діагностичною, лікувальною, реабілітаційною допомогою. «При цьому важливо впровадження наукової стандартизації медичної допомоги при артеріальній гіпертензії, виявлення хворих на ранніх стадіях, більше того - активна профілактика підвищення артеріального тиску, для чого треба підвищувати рівень медико-санітарної освіти громадян і пропагувати здоровий спосіб життя», - зазначив терапевт.

Він інформував, що в світі артеріальна гіпертонія в 54% випадків є причиною інсультів і в 47% - ішемічної хвороби серця. «Наприклад, у 2012 р. в Україні зареєстровано майже 12 млн хворих на гіпертонічну хворобу, а це близько 23% дорослого населення. У людей з високим артеріальним тиском у 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7 разів - порушення мозкового кровообігу.

Зазначу, що серед осіб з підвищеним артеріальним тиском знають про це 63%, з них лікуються лише 38%, ефективно - тільки 14%. З усієї групи диспансерного спостереження хворих з артеріальною гіпертензією близько 25% потребує немедикаментозної корекції, решті потрібні ліки. Тому стримування цін на них дуже важливе для значної частини населення країни, і, за нашими підрахунками, пілотний проект вже дозволив додатково залучити до лікування майже 2,5 млн гіпертоніків», - підкреслив Нетяженко.

Андрій Боярунець,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

179