Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс не бачить передумов для підписання Угоди про асоційоване членство України в ЄС під час майбутнього у листопаді у Вільнюсі саміту «Східного партнерства».

Україні ще «треба вирішити різні проблеми, пов'язані з виборами, з прозорістю, конфліктами після виборів», сказав він у понеділок у сеймі на зустрічі Конференції голів парламентських комітетів з питань Євросоюзу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У той же час Лінкявічюс зазначив, що надходять сигнали про прогрес в Україні.

За його словами, якщо українці будуть готові, то ЄС зможе підписати Угоду про асоційоване членство.

Лінкявічюс заявив, що за досягнутий прогрес у євроінтеграційному процесі Молдова заслужила винагороду - безвізовий режим.

«Молдова чудово прогресує, і за її прогрес їй має бути наданий безвізовий режим», - вважає керівник литовського зовнішньополітичного відомства.

Відповідаючи на запитання парламентаріїв про перспективи «Східного партнерства», міністр сказав, що у технічному плані Молдова, Грузія та Вірменія могли б незабаром закінчити переговори, і можна ініціювати Угоди про асоційоване членство з цими країнами.

«Ми можемо зробити все, щоб ці угоди були хоча б ініційовані», - пообіцяв Лінкявічюс.

Литва з першого липня прийняла головування у Раді ЄС.

Як повідомляв ForUm, 15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням критеріїв Європейського Союзу для підписання Угоди.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

558
Туфли осень-зима Everest