Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс не бачить передумов для підписання Угоди про асоційоване членство України в ЄС під час майбутнього у листопаді у Вільнюсі саміту «Східного партнерства».

Україні ще «треба вирішити різні проблеми, пов'язані з виборами, з прозорістю, конфліктами після виборів», сказав він у понеділок у сеймі на зустрічі Конференції голів парламентських комітетів з питань Євросоюзу, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

У той же час Лінкявічюс зазначив, що надходять сигнали про прогрес в Україні.

За його словами, якщо українці будуть готові, то ЄС зможе підписати Угоду про асоційоване членство.

Лінкявічюс заявив, що за досягнутий прогрес у євроінтеграційному процесі Молдова заслужила винагороду - безвізовий режим.

«Молдова чудово прогресує, і за її прогрес їй має бути наданий безвізовий режим», - вважає керівник литовського зовнішньополітичного відомства.

Відповідаючи на запитання парламентаріїв про перспективи «Східного партнерства», міністр сказав, що у технічному плані Молдова, Грузія та Вірменія могли б незабаром закінчити переговори, і можна ініціювати Угоди про асоційоване членство з цими країнами.

«Ми можемо зробити все, щоб ці угоди були хоча б ініційовані», - пообіцяв Лінкявічюс.

Литва з першого липня прийняла головування у Раді ЄС.

Як повідомляв ForUm, 15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням критеріїв Європейського Союзу для підписання Угоди.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

560