Україна і Європейський Союз планують оголосити про перехід до другої фази виконання країною плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС під час саміту Східного партнерства у листопаді.

Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив заступник міністра закордонних справ Андрій Олефіров після урочистого відкриття пам'ятного знака, присвяченого увічненню спільної українсько-литовської спадщини - Замкового місця на Замковій горі в Києві.

«Якщо ми звернемо увагу на спільне рішення за результатами саміту Україна-ЄС, що відбувся в лютому нинішнього року, то йшлося не про конкретні документи, а про досягнення державою прогресу у тих напрямах, які були визначені й узгоджені лідерами як України, так і ЄС» , - зазначив він, підкресливши, що йдеться найімовірніше про єдиний документ, якого дійсно не вистачає для переходу на другу імплементаційну фазу лібералізації візового режиму.

За словами Олефірова, мова йде про ухвалення антидискримінаційного закону, який приймали всі країни на шляху до безвізового режиму з ЄС.

Надзвичайний і Повноважний посол Литовської республіки в Україні Пятрас Вайтекунас підкреслив, що важливо не стільки підписання документів, скільки їх втілення в життя.

«ЄС чекає конкретних реальних кроків, які демонстрували б прогрес та успіх в ухваленні цих законів», - сказав він.

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Євросоюзом про внесення змін до договору про спрощення оформлення віз.

18 квітня Європейський парламент дав згоду на набуття чинності Угоди між Україною та Європейським Союзом про спрощення порядку видачі віз громадянам України.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що парламент прийняв майже всі закони, необхідні для завершення виконання першої (законодавчої) фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

340