Представник України при ЄС, уповноважений України з питань зовнішньополітичних і інтеграційних процесів Костянтин Єлісєєв стверджує, що Брюссель не вважає, що Київ вагається у виборі між Співтовариством та Митним союзом.

Крім того, як повідомив Єлісєєв в ексклюзивному інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна», сторони домовилися про неформальний діалог з питань взаємодії з Євразійським митним союзом.

Констатувавши, що шлях до об'єднаної Європи відповідає національним інтересам держави, український дипломат також вважає, що Україна повинна всебічно розвивати співробітництво з країнами - ініціаторами так званих євроазіатських інтеграційних процесів - Євразійського економічного співтовариства. «Це розуміють і наші європейські партнери, які спокійно і виважено прийняли цю подію (підписання Меморандуму. - Ред.)», - запевнив він.

При цьому Єлісєєв звернув увагу на останні рішення саміту «Великої вісімки» в Ірландії, у яких лідери цих країн вітали євразійські інтеграційні процеси за участю Російської Федерації.

«Це підтверджує той факт, що сьогодні глобальні гравці намагаються виробити свою позицію і зміст майбутніх відносин з цим об'єднанням. Україна такий статус вже знайшла, і він не суперечить її євроінтеграційним прагненням», - висловив свою думку щодо рішення український дипломат.

Крім того, за його словами, між Україною та ЄС існує домовленість про неформальний діалог з питань взаємодії з Євразійським економічним співтовариством, під час якого сторони будуть обговорювати підходи і обмінюватися інформацією, що становить взаємний інтерес.

Як раніше повідомляв ForUm, 15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням критеріїв Європейського Союзу для підписання Угоди про асоціацію.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

242