Президент України Віктор Янукович запропонував парламенту призначати суддів безстроково. Відповідні пропозиції внесено на розгляд ВР у законопроекті змін до Конституції, які стосуються судової системи.

Про це сьогодні під час брифінгу сказав радник Президента Андрій Портнов.

«Глава держави запропонував парламенту змінити процедуру призначення суддів безстроково один раз і до закінчення суддівської кар'єри», - сказав він.

Також, за його словами, законопроектом пропонується, що створення, реорганізація та ліквідації судів, а також визначення їх мережі здійснюється законами України, а не указами Президента, повідомляє «УНІАН».

За словами Портнова, зазначені зміни дозволять врахувати рекомендації Європейської комісії за демократію через право, яка зазначила, що Конституція повинна передбачати те, щоб суди

створювалися законами, прийнятими у парламенті.

Він також зазначив, що Президент запропонував змінити повноваження Верховного суду України, наділивши його правом забезпечувати однакове застосування норм законодавства всіма судами загальної юрисдикції.

Також, за його словами, пропонується вилучити положення про термін повноважень генпрокурора.

«П'ятирічний термін, яким обмежується робота генпрокурора, пропонується до вилучення у зв'язку з рекомендаціями Венеціанської комісії до закону України про прокуратуру, який буде найближчим часом внесений Президентом до Венеціанської комісії», - сказав Портнов.

Радник Президента також зазначив, що Президент запропонував ВР новий порядок формування Вищої ради юстиції. Зокрема, за його словами, пропонується, щоб у Вищій раді юстиції працювали, як і сьогодні, 20 членів, 12 із яких будуть запропоновані з'їздом суддів, 3 особи будуть із числа суддів за посадою - це голова Верховного суду України, голова Ради суддів Україна і голова Конституційного суду, 2 людини - запропоновані з'їздом наукових установ вищих юридичних закладів і ще 2 людини будуть пропонуватися з'їздом адвокатів України.

Також, за словами Портнова, пропонується змінити існуючий порядок зняття суддівської недоторканності.

«Як відомо, сьогодні парламент вирішує питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності, надання згоди на арешт судді, пропонується повністю передати ці повноваження новоствореним органам суддівського самоврядування, що є нормою міжнародного права. Вища рада юстиції за пропозицією Вищої кваліфікаційної комісії суддів, які будуть сформовані в новому складі, вирішуватиме питання про надання згоди на притягнення судді до кримінальної відповідальності», - додав він.

Янукович також запропонував ВР підвищити вимоги до суддівської роботи, зокрема, суддею можна стати, лише досягнувши 30-річного віку.
Законопроектом пропонується змінити вимоги до осіб, які можуть претендувати на посади судді, зокрема, вводиться конкурсний відбір.

Портнов висловив надію, що парламент зможе мобілізувати конституційну більшість голосів під цей законопроект.

За його словами, законопроект, який запропонований на розгляд парламенту, відповідає найкращим європейським традиціям, відповідає рішенням Європейського суду з прав людини і численним резолюціям Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Як раніше повідомляв ForUm, Президент Віктор Янукович сьогодні, 4 липня, передав до Верховної Ради проект змін до Конституції, що стосуються реформування судової системи.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

222