В Україні набуває системного характеру ігнорування судових рішень, що набрали законної сили, та їхнє свідоме невиконання. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час церемонії складання присяги суддями, вперше призначеними на посаду, повідомляє прес-служба Глави держави.

«Такі дії стимулюють поширення у суспільстві неповаги до суду і його рішень, підривають правові засади діяльності судових органів, а отже, і самої державності», - сказав він.

За словами Президента, актуальними залишаються питання зменшення навантаження на суддів, скорочення термінів розгляду справ, забезпечення єдності судової практики, підвищення рівня доступності правосуддя і більшої обізнаності суспільства про діяльність суду.

Янукович вважає, що необхідно також подальше вдосконалення правового механізму, який забезпечить реальну незалежність суддів.

«Зміцнення незалежності суддів - одна із ключових умов для розвитку українського правосуддя і його перетворення на дієвий інститут захисту прав громадян», - вважає Президент.

За його словами, особлива увага у цьому плані повинна бути приділена випадкам тиску на суддів, спробам поставити під сумнів законність і обґрунтованість судових рішень, втрутитися в діяльність судді у розгляді справ.

«Будь-які спроби впливу на суд мають отримувати належну і сувору оцінку з боку правоохоронних органів та органів суддівського самоврядування», - заявив Глава держави.

Янукович підкреслив, що справедливим і неупередженим суд може бути тільки тоді, коли незалежність суддів не тільки декларується, а й реально забезпечується державою.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

178