Верховна Рада затвердила в першому читанні і прийняла за основу проект закону про внесення змін до Закону «Про Державний бюджет України на 2013 рік» (щодо реструктуризації бюджетної заборгованості). За відповідний законопроект проголосували 244 нардепи, передає кореспондент ForUm'у.

«Йдеться про реструктуризацію державного боргу, який утворився станом на 1 січня 2013 року, та впровадження інституту фінансового векселя. Проект закону передбачає надання права Кабміну реструктуризувати кредиторські заборгованості за допомогою фінансових векселів. Їх прибутковість становитиме 5%», - повідомив автор законопроекту нардеп Валерій Омельченко.

Також, за його словами, в законопроекті обговорено вибір способу відшкодування з бюджету податку на додану вартість фінансовими векселями.

«Введення реєстру фінансових казначейських векселів здійснюється державними казначейськими службами», - зазначив автор.

На його думку, реалізація законопроекту позитивно відобразиться на витратах держбюджету і сприятиме ефективному забезпеченню умов для впровадження фінансових векселів для оформлення державної заборгованості.

«Є певні ризики щодо зменшення грошових розрахунків і ослаблення фінансової дисципліни. Але тимчасове використання векселів може врегулювати питання погашення державної заборгованості. Головне науково-експертне управління вважає, що для ухвалення рішення потрібно отримати висновки уряду. Мінфін підтримує прийняття законопроекту, але він вимагає деяких погоджень», - сказав глава комітету з питань бюджету Євген Геллер.

За його словами, комітет рекомендував ВР цей законопроект для прийняття в цілому і як закону.


Нагадаємо, 14 травня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект №2847 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» щодо вдосконалення процедури стосвно фінансових векселів.

Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов просить Верховну Раду розглянути законопроекти, що стосуються розрахунків за векселями.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

499