Харків отримав статус Міста військової слави.

Харківська міська рада встановив такий статус сьогодні, 3 липня, на сесії, повідомляє прес-служба міськради.

Як зазначила заступник міського голови з питань правового забезпечення Марина Стаматіна, депутати міськради затвердили цей статус на місцевому рівні на основі тієї законодавчої бази, яка є в Україні. Зокрема, відповідно до статей Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з Указом Президента України «Про заходи у зв'язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», а також враховуючи постанову Верховної Ради України №278-У11«Про відзначення 70-річчя визволення міста Харкова від німецько-фашистських загарбників».

У рішенні сесії йдеться, що почесний статус Міста військової слави Харків отримав, «зважаючи на мужність, стійкість і масовий героїзм, проявлений захисниками Вітчизни і жителями міста під час оборони та звільнення міста Харкова від фашистських окупантів».

У зв'язку з присвоєнням місту високого статусу символікою територіальної громади буде введена емблема «Харків - Місто військової слави».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

246