Президент України Віктор Янукович не приїде на 70-річчя Волинської трагедії 14 липня в Луцьку, і ці урочистості, організовані католицькою церквою у співпраці з іншими церквами, проходитимуть за участю президента Польщі Броніслава Коморовського. Така інформація прозвучала сьогодні на прес-конференцій президентів Вишеградської групи, у якій взяв участь Віктор Янукович.
«Я буду в Луцьку. Я розмовляв з паном Президентом Януковичем, я знаю, що є об'єктивні перешкоди, які унеможливлюють його присутність у Луцьку, і одночасно я отримав запевнення, що у Луцьку під час цих урочистостей українську державу на відповідному рівні представлятиме хтось інший», - сказав Коморовський.

Він зазначив, що його візит до Луцька - це прагнення зберегти добру атмосферу загального переживання трагічної річниці, яка виникла під час недавнього візиту до Польщі глави УГКЦ Святослава Шевчука, повідомляє «Радіо Свобода».

У свою чергу Янукович повідомив на прес-конференції у Віслі, що обидва президенти готують спільну заяву з приводу 70-річчя Волинської трагедії, яка буде опублікована напередодні сумної дати. За його словами, Київ робитиме все можливе в ім'я примирення поляків та українців.

Як раніше повідомляв ForUm, президент Польщі Броніслав Коморовський закликає до правдивої оцінки польсько-українських конфліктів часів Другої світової війни, символом яких вважається Волинська трагедія 1943 року.

Нагадаємо, Сенат Польщі ухвалив резолюцію до 70-річчя Волинської різанини, названої депутатами «етнічним конфліктом 1943 року, результатом якого стало масове знищення польського населення на Волині».


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

192