У Посольстві Литви впевнені, що Україна підпише Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Таку думку, як передає кореспондент ForUm'у, висловив посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас на прес-конференції.

Зокрема, дипломат підкреслив, що для підписання Угоди Україні ще належить багато чого зробити, виконати умови Європейського Союзу, провести зміни в законодавстві.

У цьому контексті він уточнив, що ЄС готовий допомагати Україні в її прагненнях.

«Працюючи разом, ми подолаємо всі перешкоди для того, щоб Угоду про асоціацію таки було підписано в листопаді під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі. Ми не прагнемо перешкоджати вам, навпаки, тільки сприяти», - запевнив він.

Більше того, посол не бачить проблем у взаєминах України і Росії в зв'язку з вибором українською стороною європейського вектора зовнішньої політики.

Вайтекунас вважає, що євроінтегрція України стане прикладом для Росії, Казахстану, Білорусі.

«Для України Угода - це шлях, з якого не можна зійти, його необхідно пройти, досягти стабільності в країні, зростання економічних показників. Це стане для Росії, Казахстану та Білорусі прикладом, оскільки ці країни також важливі для нашої співпраці», - резюмував він.

Як раніше повідомляв ForUm, 15 травня поточного року Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання Угоди про асоціацію з Україною.

Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна працює над виконанням критеріїв Європейського Союзу для підписання Угоди про асоціацію.

Ольга Каретникова,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

175