Правоохоронні органи України очікує серйозна чистка. При цьому позбутися своїх посад можуть високопоставлені міліцейські начальники аж до керівників обласних управлінь МВС. Таку думку висловив політолог Кость Бондаренко, коментуючи реакцію Президента України Віктора Януковича на події у Врадіївці Миколаївської області.

«Те, що Президент взяв розслідування злочину під особистий контроль, а також його доручення вивчити всі випадки протиправних дій правоохоронців, означає, що Глава держави має намір жорстко навести порядок у цій сфері. Насправді рівень довіри народу до міліції в усі роки, м'яко кажучи, не найвищий, останнім часом впав ще більше. Янукович як Президент не може допустити ситуації, щоб такий важливий державний інститут був повністю дискредитований. Президент постарається повернути довіру людей до міліції і заради цього, вважаю, зробить найжорсткіші заходи до «перевертнів у погонах», - сказав Кость Бондаренко.

При цьому політолог зазначив, що не виключені звільнення на найвищих рівнях, аж до керівництва обласних управлінь МВС і навіть вище. «Можливо, будуть зроблені висновки і в самому Міністерстві. При цьому Захарченко навряд чи буде покривати винних. Для нього самого ситуація дуже неприємна і, головне, несподівана. Міністр довіряв своїм підлеглим, а вони, виходить, його підвели», - зазначив Кость Бондаренко.

Нагадаємо, що Президент України Віктор Янукович взяв під особистий контроль розслідування Генеральною прокуратурою справи про зґвалтування 29-річної Ірини Крашкової у смт Врадіївка Миколаївської області.

Глава держави доручив Генеральному прокурору Віктору Пшонці провести нараду з керівництвом СБУ та МВС для вивчення всіх фактів участі співробітників правоохоронних структур у протиправних діях для належної оцінки, визначення подальшого реагування та розробки запобіжних заходів на майбутнє.

Керівники СБУ і МВС за дорученням Президента повинні найближчим часом провести колегії з виявлення фактів та запобігання правопорушень. Результатом проведених колегій має стати чіткий план щодо приведення дій персонального складу правоохоронних служб у відповідність до вимог чинного законодавства.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

318