Внаслідок сутичок прихильників президента Єгипту Мохаммеда Мурсі з силами безпеки у районі Каїрського університету в ніч на середу загинули 16 людей, передає агентство «Reuters».

За даними представника міністерства охорони здоров'я Єгипту, постраждали близько 200 осіб. Скільки з них поліцейських, не ясно. Свідки розповідають про стрілянину і сльозогінний газ, який застосовує поліція.

 
Заворушення біля Каїрського університету почалися невдовзі після того, як Мурсі виступив з 45-хвилинним зверненням до єгиптян. Президент нагадав, що був обраний у результаті демократичної процедури, категорично відмовився йти у відставку і пообіцяв «ціною життя» захищати конституційний порядок. Він знову закликав опозицію до діалогу, запропонував внести зміни до конституції і скликати комітет для відновлення злагоди у суспільстві, повідомляє «Lenta.ru».
 
 
Промова Мурсі була зустрінута обуренням серед кількох мільйонів його противників. Представник опозиції Халед Дауд (Khaled Dawoud) назвав слова президента оголошенням громадянської війни, оскільки він ігнорує заклики громадян залишити свій пост.

 
Нагадаємо, у вівторок завершився 48-годинний ультиматум опозиції, яка вимагала відставки Мурсі. Тим часом такий же ультиматум, який армія Єгипту оголосила всім політичним силам, закінчується о 18:00 у середу. Генерали пообіцяли взяти ситуацію в країні під свій контроль, якщо політики не припинять вуличне протистояння і не прийдуть до компромісу.
Фото: AFP
ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

213