Ватиканська Конгрегація у справах святих у ході пленарного засідання у вівторок підтвердила факт здійснення другого чуда Папою Римським Іоанном Павлом II вже після його беатифікації (проголошення блаженним Римо-католицької церкви) 1 травня 2011 року, стало відомо ЗМІ з джерел при Святому престолі.

Таким чином, тепер для канонізації (зарахування до лику святих) блаженного Кароля Войтили потрібно лише заключне рішення Папи Франциска. Очікується, що папський декрет буде підписаний до кінця поточного року, і польський понтифік буде піднесений на вівтар святості, можливо, вже у грудні, передає РІА «Новости».

У січні цього року постулатор у справі про канонізацію Іоанна Павла II - польський священик Славомір Одер, який займається збором і опрацюванням всієї інформації про діяння свого знаменитого співвітчизника, представив документацію про чудесне зцілення смертельно хворої жінки відразу ж після беатифікації 1 травня. Даний випадок був вивчений двома лікарями, кожен із яких визнав вилікування нез'ясовним з точки зору сучасної медицини.

Потім всі документи були передані на вивчення медичної комісії на чолі з власним папським лікарем Патриціо Поліськи, яка також дала позитивний висновок. 18 червня спеціальна комісія теологів Конгрегації у справах святих офіційно визнала зцілення дивом, здійсненим блаженним Войтилою, і передала документи на розгляд кардиналів і єпископів цього впливового ватиканського відомства.

Процес беатифікації Івана Павла II, який помер 2 квітня 2005 року, був початий його наступником Бенедиктом XVI в червні того ж року. Йшлося про виняток з правила, оскільки, відповідно до практики Римсько-католицької церкви, такий процес міг бути розпочатий не раніше, ніж через п'ять років після смерті праведника. У рекордний термін процес беатифікації був завершений, і 1 травня 2011 року Войтила був проголошений блаженним. Якщо канонізація Івана Павла II відбудеться до кінця поточного року, це буде ще один рекорд швидкості у визнанні святості польського понтифіка.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

215