Про це, як повідомляє кореспондент ForUm’y, голова Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг, Борис Візіров заявив на відкритті сервісного центру Комісії.

За словами чиновника, це неодмінно призведе до зростання довіри до ринку з боку споживачів, а значить, і до зростання самого ринку. «Станом на початок року активи страхових компаній становили 56,1 млрд грн, або 60% активів усіх вітчизняних небанківських установ. Тільки в 2012 р. було укладено 178 млн всіх типів страхових договорів, а загальний обсяг страхових виплат склав 5,1 млрд грн за 2,7 млн ​​ страхових випадків», - повідомив топ-менеджер.

Він зазначив, що сьогодні в країні 414 страхових компаній, але страхування займає тільки 1,3% у структурі ВВП, тоді як у тій же Росії це 2,4%, в регіоні Центральної та Східної Європи - 2,6%, в Китаї - 3%, а, наприклад, у Німеччині - 6,8%, у Франції - 9,5%. «При цьому в галузі недостатньо використовується потенціал державно-приватного партнерства, капіталізація операторів і якість активів невисокі. Також є проблема використання страхування для оптимізації оподаткування», - розповів голова Нацкомфінпослуг.

Він підкреслив, що для вирішення цих та подібних проблем необхідно прийняття нової редакції Закону «Про страхування», внесення змін до Податкового кодексу щодо переходу на оподаткування прибутку, встановлення вимог до платоспроможності страховиків на основі оцінки ризиків та якості його активів. «Крім того, потрібно ввести вимоги до системи управління, розкриття інформації страховиками та аудиторських висновків, посилити роль та відповідальність актуаріїв. Не менш важливі завдання - врегулювання питання комісійних з обов'язкових видів страхування і перегляд ліцензійних умов, включаючи розширення підстав для призупинення та анулювання ліцензії. Нарешті, треба затвердити порядок реєстрації агентів, що укладають договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту», - зазначив фахівець.

Все це дозволило б уже до 2015 р. підвищити частку страхування у ВВП з 1,4% до 2%, активи страховиків - до 80 млрд грн, покриття населення добровільним медичним страхуванням - з нинішніх 3% до 7%, довгостроковим страхуванням життя - з 1% до 3%, а страхуванням громадянського майна - з 2% до 5%, акцентував фінансист. При цьому розмір страхових виплат на душу населення повинен підвищитися з 500 приблизно до 800 грн.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

230