Депутати Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) не хочуть провокувати конфлікти з Україною, тому виключили з резолюції про розмежування політичної та кримінальної відповідальності згадки про будь-яку конкретну державу, в тому числі, і про Україну. Таку думку в коментарі ForUm'у висловив директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Парламентарії, які працюють у делегаціях ПАРЄ, шукали гранично компромісний варіант документа і знайшли його», - сказав він.

На думку політолога, поправки в резолюцію були внесені для того, щоб перед самітом Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді цього року не провокувати конфлікти з Україною та Грузією, які є одними з ключових у східній політиці партнерства ЄС. «Але підкреслю, справа не в тому, що представники ПАРЄ хотіли сприяти успішному проведенню саміту, скоріше, вони не хочуть псувати ситуацію, прагнуть не допустити конфлікти», - зазначив Фесенко.

При цьому політолог визнав, що підписання Угоди про Асоціацію України і ЄС не залежить безпосередньо від резолюції ПАРЄ. «Але разом з тим, і в ПАРЄ, і в Раді Європи працюють представники ЄС та країн Східного партнерства, у тому числі, України. Тому всі зацікавлені країни, як з боку ЄС, так і Східного партнерства, прагнули, щоб резолюція по цій досить делікатній темі була гранично компромісною і витриманою», - додав він.

Аліна Єремеєва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

163