Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що продемонстрований у I півріччі профіцит платіжного балансу більше 3,2 млрд. доларів показує, що у 2013 році девальвації гривні не буде.

«Профіцит платіжного балансу України за підсумками початку 2013 року, просто-таки поламав усі схеми для валютних спекулянтів. Наприкінці минулого року багато експертів та аналітиків очікували дефіцит поточного рахунку, і саме цим вони пояснювали необхідність девальвації гривні. Але замість дефіциту платіжного рахунку вийшов профіцит більше 3,2 млрд. доларів», - констатує фахівець.

Ця ситуація, за його словами, змусила валютних спекулянтів активно «прогнозувати»
девальвацію гривні, явно не звертаючи уваги на свої попередні прогнози і на профіцит платіжного балансу.

«Фактично профіцит платіжного балансу показує, що у 2013 році девальвації гривні не буде. Можливе часткове зростання курсу долара до 8,2-8,3 грн наприкінці року, але і це може бути нівельовано ревальвацією курсу гривні до рівня 8 грн, як це було наприкінці 2012 року», - розповідає Охріменко.

За його словами, сьогодні проблеми девальвації гривні в Україні не існує, але є очікування слабкої інфляції наприкінці року. Влітку-восени, на його думку, процес обміну готівкової валюти на гривню буде прискорюватися, і це може дещо вплинути на зростання цін в Україні.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

157