Введення обмеження на розрахунки готівкою понад 150 тис грн сприятиме дедоларизації економіки, а також призведе до відмови населення від валютних заощаджень. Таку думку висловив Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

«Частина населення, яка збирала валюту з метою покупки нерухомості, мінятиме валюту на гривню й більше орієнтуватиметься на заощадження в гривнях, ніж у валюті. Бо обмеження в 150 тис. грн призведе до того, що покупка-продаж нерухомості буде здійснюватися тільки за безготівкову гривню. А це означає, що накопичувати валюту і потім її міняти на гривню і нести втрату на курсових ризиках буде економічно невигідно для населення», - вважає експерт.

Охріменко нагадав, що за підсумками травня поточного року вперше з 2005 року було продано на $114 млн більше готівкової валюти, ніж куплено. В останні вісім років населення традиційно більше купувало валюти.

«Всього з початку року нетто-купівля готівкової валюти склала $842 млн, що на 38% менше, ніж у 2012 році, і в 2 рази менше, ніж у 2011 році. Процес відходу від готівкової валюти стає закономірним у наших умовах. Тому тенденція перевищення обсягів продажу готівкової валюти на обсяги купівлі зберігатиметься на валютному ринку», - прогнозує президент Українського аналітичного центру.

Нагадаємо, з 1 вересня поточного року встановлюється законодавче обмеження готівкою, якщо сума перевищує 150 тис грн. Більш значні покупки можна буде оплатити лише за допомогою пластикової карти або переказом з банківського рахунку.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

142