Повернення вступних іспитів у ВНЗ не буде сприйнято в суспільстві. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, заявив сьогодні на прес-брифінгу в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка ректор університету Леонід Губерський, коментуючи законопроект, яким пропонується повернутися до практики проведення вступних іспитів.

«Я не підтримую цю ідею - просто іспити», - зазначив він, додавши, що до ЗНО потрібно ввести практику проведення співбесід з абітурієнтами. «Напевно, до цього ми прийдемо. Можливо, суспільство до цього ще не готове», - підкреслив Губерський.

У той же час, за його словами, система ЗНО – не ідеальна, «бо вона не дає нам відображення повноти знань і підготовки абітурієнтів».

За його словами, при такій формі оцінювання знань часом спостерігається вгадування відповідей на питання. «Бувають випадки, коли відмінники отримують бал нижче за трієчників. Тут також є момент психологічного порядку. Є недосконалість і самих тестів», - підкреслив Губерський.

Він зазначив, що з 2008 року введення ЗНО вважалося кращим способом викорінення корупції у вузах. «І ми ці звинувачення пережили на собі давно. Тепер, дякувати Богу, про нас не говорять, тому що все прозоро і нічого немає», - зазначив ректор.

Нагадаємо, цього року зовнішнє незалежне оцінювання проходило в Україні з 3 по 27 червня.

Тетяна Мацур,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

311