Заяви про неприпустимість балотуватися на президентських виборах особам з судимістю говорять про побоювання з приводу можливої ​​ участі у виборчій кампанії Юлії Тимошенко. Про це заявив директор центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Так він прокоментував заяву нардепа від «УДАРу» Валерія Карпунцова, який висловив думку про те, що громадянин України, який має судимість, не повинен мати право балотуватися у президенти, пише «Bзгляд».

Нагадаємо, що Карпунцов заявив: «Дивно, що ми це питання обговорюємо. Як це, судимий чоловік може бути на вищому посту? А звідки керувати, із в'язниці? Яким чином? Взагалі це словоблуддя в даному разі, не може бути такого у демократичній державі».

Фесенко вважає, що ці слова були адресовані екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, яка відбуває семирічне ув'язнення за перевищення влади.

«Заявляючи, що судимий чоловік не повинен йти на вибори, мають на увазі, звичайно, Юлію Володимирівну. В «УДАРі» явно не хочуть участі екс-прем'єра у президентській кампанії», - сказав політолог.

Лідер «УДАРу» Віталій Кличко, за його оцінкою, конкурує з Тимошенко на опозиційному полі. «Кличко претендує на статус першого номера в опозиції. Але найбільш авторитетною людиною тут неформально вважається Тимошенко при всій складності відносини опозиціонерів до неї. Поки у Тимошенко залишається хоч найменший шанс брати участь у президентській кампанії, вона буде вважатися конкурентом для Кличка», - вважає експерт.

«В «УДАРі» доводиться враховувати хоча і малоймовірну, але теоретично можливу участь Тимошенко у виборах. А екс-прем'єра можуть звільнити, наприклад, за амністією або помилувати. Саме через Тимошенко суперечка щодо балотування осіб з судимістю, яка взагалі-то відноситься до області права, набуває політичної актуальності», - підкреслив Фесенко.

Зауважимо, що стаття 103 Конституції України не забороняє особам з судимістю балотуватися у президенти. Там, зокрема, говориться: «Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем ​​ виборів років та володіє державною мовою».

А у статті 9 закону «Про вибори Президента України» сказано: «Не може бути висунутий кандидатом на пост Президента України громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку».

Нещодавно позафракційний депутат Сергій Міщенко вніс на розгляд Верховної Ради законопроект зі змінами до закону про вибори Президента, пропонуючи дозволити раніше засудженим громадянам балотуватися на пост Глави держави.

Міщенко не приховує, що підготував законопроект для того, щоб надати можливість Тимошенко йти у Президенти. Нардеп наполягає на тому, що написане у Конституції має вищу юридичну силу, тому у Тимошенко є шанс на участь у президентській кампанії 2015 року.

Представник президента у Верховній Раді Юрій Мірошниченко, коментуючи дану правову ситуацію, також висловився на користь права балотуватися у Президенти у кандидатів, які відсиділи термін.

«Якщо скоєно чи правопорушення, чи злочин, це не клеймо на все життя. Якщо людина виправилася і понесла відповідне покарання, не повинне її супроводжувати все життя це клеймо... Коли завершена процедура відбування покарання, тоді, будь ласка, людина може балотуватися», - зазначив Мірошниченко.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

184