У ході жнив, які тривають у південних областях, вітчизняні аграрії зібрали вже 2,2 мільйона тонн зерна. Згідно з попередніми прогнозами, урожай становитиме 53-54 мільйони тонн. Уряд докладає для цього максимум зусиль, зокрема, залучає додаткову сільгосптехніку на поля. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбузов.

«Зараз жнива йдуть у посиленому темпі, і на сьогоднішній день зібрали 2,2 мільйона тонн. Незважаючи на складні погодні умови в цьому році, виробники показали хороший результат, який отримали завдяки високій врожайності. Якщо минулого року вона становила 16 центнерів з гектара, то в цьому - 23», - повідомив Арбузов.

На переконання першого віце-прем'єр-міністра, перші результати жнив дають підстави прогнозувати, що цього року в Україні буде зібраний високий урожай. У середньому - 53-54 мільйони тонн.

«На сьогоднішній день є всі передумови для збору одного із найбільших урожаїв за роки незалежності. Мінагрополітики посприяло тому, щоб аграрії були забезпечені високоякісним насінням, мінеральними добривами та паливно-мастильними матеріалами, а також оновленою зернозбиральною технікою. А зараз уряд оперативно реагує на ситуацію у полі та сприяє оперативному проведенню жнив. Зокрема, вже затверджено графік поїздок профільного міністра Миколи Присяжнюка по всіх регіонах, де він особисто контролюватиме хід збирання врожаю», - підсумував Арбузов.

Нагадаємо, що в 2011 році аграрії зібрали рекордний за роки незалежності врожай - 56 мільйонів тонн, а у 2012-му - третій за обсягами - 46 мільйонів тонн. А до 2017 року планується наростити виробництво зернових до 80 мільйонів тонн. Для цього уряд залучає інвесторів, які готові вкласти у вітчизняний АПК до 3 мільярдів доларів тільки у поточному році. А щоб зберегти і транспортувати зерно, по всій країні розвивається інфраструктура, зокрема, будуються елеватори.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

138