Президент Венесуели Ніколас Мадуро ввечері у четвер заявив, що країна готова прийняти екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена і надати йому «гуманітарний захист», передає венесуельське агентство AVN.

Раніше Мадуро заявляв, що якщо Сноуден попросить притулку у Венесуелі, то, швидше за все, його отримає.

«Ніхто нас не просив про гуманітарний притулок для Сноудена, але, і я кажу це всьому світу, якщо цей молодик потребує гуманітарного захисту і він вважає, що може приїхати до Венесуели, то ми готові гуманітарним чином захистити цю хоробру людину», - сказав Мадуро, виступаючи у президентському палаці Мірафлорес під час церемонії вручення національної премії у галузі журналістики, повідомляє РІА «Новости».

Сноуден, який позбавлений паспорта громадянина США, зараз, імовірно, перебуває у транзитній зоні московського аеропорту «Шереметьєво». Раніше засновник Wikileaks Джуліан Ассанж повідомляв, що влада Еквадору ще у Гонконзі видала Сноудену документи біженця для того, щоб він міг пересуватися світом, проте потім представники еквадорського уряду спростували цю інформацію.

Сноуден, який 23 червня прибув із Гонконгу до Москви як транзитний пасажир, на початку червня поширив секретний ордер суду, за яким спецслужби США отримали доступ до всіх дзвінків найбільшого стільникового оператора Verizon, а також дані про надсекретну програму американського Агентства нацбезпеки PRISM, яка дозволяє відстежувати електронні комунікації на найбільших сайтах. Влада США заявила, що виток завдав серйозної шкоди нацбезпеці країни.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

211