Президент Польщі Броніслав Коморовський закликає до правдивої оцінки польсько-українських конфліктів часів Другої світової війни, символом яких вважається Волинська трагедія 1943 року. Про це повідомили у прес-службі глави Польської держави.

«Нашим обов'язком є ​​ говорити про Волинський злочин словами правди, не для того, щоб звинувачувати, а для того, щоб через правду і іспит на совість йти до очищення і об'єднання», - сказав Коморовський, який напередодні у Варшаві взяв участь у богослужінні в пам'ять жертв Волинської трагедії.

Він назвав ці події одними із найтрагічніших в історії поляків, звернувши увагу на те, що жертвами конфлікту були також українці, повідомляє «УНІАН».

«Ця кров є докором совісті для обох наших народів і не може, однак, стати насінням для нової ненависті і джерелом нових розділів», - сказав Коморовський.

Президент закликав пам'ятати ці події і зазначив, що це необхідно «не проти братів-українців», а для того, щоб виконати основний борг - «оплакати та увічнити пам'ять близьких».

«Вічні цінності базуються лише на фундаменті правди. Наш обов'язок, власне, так «заякорити» спільне українське минуле і майбутнє. Правда очищає, буває складною, але ніколи не шкодить», - сказав Коморовський.

Глава Української греко-католицької церкви Святослав, який провів богослужіння, сказав, що прагне «оновити прохання про прощення», і висловив побажання, щоб «ці слова дійшли до кожної польської родини, яка втратила близьких від рук його співвітчизників».

«Це прохання і надію направляємо також до українських родин, які втратили своїх близьких від рук поляків, і до сімей інших національностей», - сказав глава УГКЦ, якого цитує прес-служба Коморовського.

Він подякував Коморовському, якого назвав другом України, за прагнення, спрямовані на об'єднання українців і поляків.

У богослужінні, яке відбулося у Греко-католицькій церкві у Варшаві, також взяли участь дружина президента Польщі, голова Сенату Богдан Борусевич, керівник канцелярії прем'єра Яцек Ціхоцький, примас Польщі архієпископ Юзей Ковальчик, Варшавський митрополит, кардинал Казімєж Ніч, митрополит Львівський і глава конференції Римсько-католицького єпископату України Мечислав Мокрицький, митрополит Перемишлянського-Варшавський УГКЦ архієпископ Ян Мартиняк.

Нагадаємо, Сенат Польщі ухвалив резолюцію до 70-річчя Волинської різанини, названої депутатами «етнічним конфліктом 1943 року народження, результатом якого стало масове знищення польського населення на Волині».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

343