Кількість порушень при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання знань у поточному році скоротилося у порівнянні з торішніми показниками. Про це у коментарі журналістам повідомив міністр освіти і науки Дмитро Табачник.

«ЗНО проходить дуже активно, і порушень менше, ніж торік. Але, тим не менше, є», - сказав він.

Табачник підкреслив, що порушення приблизно в однаковому обсязі зафіксовані в усіх дев'яти регіональних центрах.

«Скрізь, у кожному із центрів, приблизно 20-30 грубих порушень, коли вилучалися записуючі або прослуховуючі, або зчитувальні пристрої», - сказав міністр.

При цьому він підкреслив, що всі абітурієнти, затримані з подібного роду пристроями, позбавлені права проходити ЗНО употочному році.

За словами Табачника, позбавлення права брати участь у ЗНО за порушення - це досить ліберальна норма, яка використовується в європейських країнах, повідомляє «УНІАН».

«Це дуже ліберальна норма. Я цікавився правилами ЗНО у Франції, і там ті, хто спійманий на пункті тестування з пристроями, які зчитують або передають інформацію, позбавляються права здавати ЗНО та вступати до університету протягом п'яти років», - сказав Табачник.

Він також повідомив, що минулого року близько 150 чоловік у Франції втратили право вступати до вузів через порушення при складанні ЗНО.

Нагадаємо, цього року зовнішнє незалежне оцінювання проходить в Україні з 3 по 27 червня.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

236