Український уряд оновив «Енергетичну стратегію до 2030 року». Про це, як передає кореспондент ForUm'у, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

«У нас є всі можливості відігравати важливу роль на Євразійському континенті. Україна має унікальне географічне положення, великі запаси вуглеводнів, вугілля і складових ядерного палива, розвинену інфраструктуру енергетики і високопрофесійний науковий і виробничий людський потенціал. Уряд розробив проект оновленої «Енергетичної стратегії до 2030 року», де враховані всі актуальні питання, що стоять сьогодні перед енергетикою України», - сказав Азаров.

На його думку, треба також адаптувати цей проект до нових перспектив.

«Між тим головним для нас залишається підвищення рівня енергетичної безпеки держави за рахунок збільшення обсягів власного видобутку вуглеводнів, диверсифікації джерел імпорту природного газу і заміни природного газу альтернативними видами енергії», - сказав він.

За словами прем'єра, у зв'язку з цим найважливішими напрямами роботи є: освоєння шельфу Чорного та Азовського морів; розробка запасів нетрадиційного газу; реалізація проекту з постачання в Україну скрапленого природного газу (LNG); модернізація газотранспортної системи і підземних сховищ газу; отримання доступу до євразійських трубопроводів на основі положень зони вільної торгівлі між країнами СНД, щоб транспортувати середньоазіатський і азербайджанський газ.

«Оптимістичний варіант розвитку видобутку вуглеводнів підприємствами НАК «Нафтогаз України» передбачає збільшення обсягів видобутку газу у 2015 році більше 21 млрд куб. м і нафти з газовим конденсатом понад 3 млн тонн (відповідно на 17 і на 8% більше в порівнянні з показниками 2011 року). Також Україна нарощує видобуток власного природного газу на шельфі Чорного та Азовського морів», - зазначив глава уряду.

«Для залучення новітніх технологій та інвестицій в освоєння нафтогазових ресурсів шельфу Чорного моря активно проводяться переговори, відпрацьовуються правові та технічні питання взаємодії з низкою провідних нафтогазових компаній світу. Зокрема, укладено угоди про співпрацю і узгоджені робочі програми з такими компаніями як «ЕНІЮкрейн Холдінгс» (Італія), «Тоталь» (Франція), «СіБіЕм ойл» (Великобританія). Активно розвиваються відносини на основі укладених раніше угод з компанією «RWE Dea AG» (Німеччина).

За словами прем'єра, існують й інші приклади успішного двостороннього співробітництва: співпраця з компанією Shell з видобутку сланцевого газу в найближчі п'ять років може дозволити Україні повністю забезпечувати себе газом.

Також, зазначив Азаров, в українську економіку будуть залучені інвестиції в обсязі близько 10 мільярдів доларів, будуть забезпечені великі замовлення українським трубним заводам.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

199