Українська газотранспортна система незамінна для ЄС, тому розробкою проекту її модернізації необхідно зайнятися найближчим часом. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів, заявив прем'єр-міністр Микола Азаров.

«ЄС зацікавлений, щоб Україна стала європейським газоенергетичним хабом. Тобто, щоб на наших територіях зберігалися стратегічні запаси газу європейського ринку і розміщувалися енергетичні потужності. Власне це підтверджує те, що українська ГТС разом з підземними сховищами газу має унікальні незамінні можливості для європейського енергетичного ринку», - сказав Азаров.

За його словами, розвиток мереж українських сховищ газу, модернізація ГТС може зіграти ключову роль у стратегічній стабільності європейського ринку.

«Це великий багаторічний проект, складний як у технічному, так і в політичному відношенні. Але потрібно починати його практичну розробку з урахуванням, насамперед, національної енергетичної стратегії. Доручаю віце-прем'єру Юрію Бойку розробити концепцію цього континентального проекту та презентувати її до саміту у Вільнюсі», - доручив прем'єр.

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр Микола Азаров зазначив, що йому сподобалася заява єврокомісара з розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле про те, що Україна може стати енергетичним хабом Європи.

Тетяна Григор'єва,

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

190