Українські альпіністи, які вижили після атаки бойовиків на табір іноземних туристів у Пакистані, дивуються діям пакистанських військових, які не дозволяють їм забрати спорядження.

Альпіністка Марина Ковба в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна розповіла, що після нападу бойовиків на табір альпіністів на півночі пакистанського Кашміру, 9 українців, які вижили, були евакуйовані в Ісламабад і поселені в готелі. Однак під час евакуації альпіністам не вдалося забрати своє спорядження.

«Все спорядження залишилося на місці базового табору, звідки нас усіх евакуювали вертольотами досить поспішно. Фактично, ми залишили його з мінімумом речей. Наразі район нібито оточений військовими, вони контролюють всю територію і не пускають туди представників сторонніх організацій, зокрема наших туроператорів, і вони фізично не можуть забрати вантаж. У свою чергу, військові з незрозумілих нам причин не відправляють цей вантаж куди-небудь за межі цієї контрольованої зони, звідки його могли б вже забрати представники туроператорів», - розповіла альпіністка.

«Ми поки знаходимося в очікуванні вирішення будь-яким чином цієї ситуації. На мій погляд, це досить абсурдно, оскільки це чисто технічне питання», - додала вона.

Ковба повідомила, що після нападу були евакуйовані близько 60 альпіністів, відповідно, все спорядження, що залишилося, потребує не тільки доставки до Ісламабаду, а й ідентифікації.
За її словами, до місця, де знаходиться все спорядження, немає ніяких під'їздів, тільки авіаційне сполучення, «ну або пішки два дні».

«Вантаж туди несли носильники. Два дні його потрібно знести назад, як це планувалося. Але для того, щоб вони могли це зробити, їх повинні були пустити військові на цю територію. Посольство зі свого боку відправило письмове прохання місцевій владі, армії посприяти в цьому. З їхнього боку зроблено максимум», - додала альпіністка.

Відповідаючи на запитання про те, чи можуть українці покинути Ісламабад без спорядження, Ковба сказала, що члени експедиції вже понесуть витрати через обмін авіаквитків.

«Плюс, якщо ми зараз відлітаємо без вантажу, транспортування всього цього вантажу нам доведеться оплачувати. Тобто можна уявити, у скільки обійдеться транспортування близько 20-30 кг вантажу і спорядження на людину... це досить значна сума», - додала вона.
Коментуючи можливість компенсації, альпіністка сказала, що «туроператор не винен у ситуації, що склалася. Туроператор може покрити різницю між своїми прямими витратами та послугами, які вони не надали. Зараз ми ведемо про це переговори».

Нагадаємо, у ніч на 23 червня внаслідок атаки бойовиків на табір альпіністів на півночі пакистанського Кашміру загинули троє українців, двоє китайців, литовець, непалець, двоє словаків. Також серед жертв один турист з подвійним американсько-китайським громадянством.

Трагедія сталася в північній частині Кашміру - регіоні Гілгіт-Балтистан, який вважався однією з найбільш безпечних областей Пакистану, але в останні роки там було зафіксовано низку нападів бойовиків на представників шиїтської меншини.

Відповідальність за вбивство туристів взяло на себе пакистанське воєнізоване угрупування Джундулла. Пізніше про свою причетність заявив пов'язаний з Джундулла рух «Техрік-і-Талібан Пакистан».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

467