Президент України Віктор Янукович своїм Указом ввів у дію рішення РНБО від 25 квітня 2013 року щодо забезпечення стану безпеки водних ресурсів держави та забезпечення населення якісною питною водою. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

У рішенні РНБО, зокрема, відмічено системний характер загроз виснаження та забруднення водних об'єктів, високий рівень водоємності виробничих процесів на підприємствах України, яка перевищує здатності до відновлення водних екосистем в умовах прогнозованого обмеження обсягів придатних для споживання водних ресурсів у світі, незадовільний технічний стан, зношеність та недостатню розгалуженість систем централізованого водопостачання та водовідведення, застарілість технологій водопідготовки.

У зв'язку з цим Кабінету Міністрів доручено вжити заходів щодо суттєвого поліпшення стану джерел питного водопостачання, систем централізованого та децентралізованого водопостачання та водовідведення, забезпечення населення якісною питною водою в необхідних обсягах, удосконалення нормативно-правової бази.

Крім того, уряд має забезпечити належне фінансування цих заходів, передбачивши відповідні витрати при розробці Державного бюджету на 2014 і наступні роки.

Серед пропонованих РНБО заходів - розробка і забезпечення затвердження в тримісячний термін Водної стратегії України на період до 2025 року, розробка та затвердження у шестимісячний строк національних стандартів на воду питну доочищену, бутильовану питну воду, фасовану питну воду, розлиту в тару споживача.

Також уряду пропонується розробити та затвердити у шестимісячний строк план заходів з економного використання водних ресурсів.

Крім того, Кабінету Міністрів, Раді міністрів Автономної Республіки Крим доручено розробити і затвердити у двомісячний строк план заходів щодо зменшення рівня забруднення внутрішніх морських вод і територіального моря з метою запобігання зростанню антропогенного впливу на навколишнє природне середовище та відновлення екосистем Азовського і Чорного морів.

Згідно з указом, Міністерству екології та природних ресурсів, Міністерству аграрної політики і продовольства, Міністерству охорони здоров'я необхідно забезпечити розробку спільно з Державним агентством водних ресурсів України та затвердити у шестимісячний строк методику розробки проектів землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг водних об'єктів.

Міністерству екології та природних ресурсів доручено розробити разом з Державною службою геології та надр України і затвердити правила охорони підземних вод.

Державному агентству водних ресурсів України доручено провести спільно з Радою міністрів АРК, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями протягом 2013 року інвентаризацію захисних гідротехнічних споруд та подати пропозиції щодо першочергових заходів щодо забезпечення їх належного стану з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій.


ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

206