У Росії близько мільйона громадян України працюють нелегально, з них 700 тис. - кандидати на автоматичну заборону в'їзду строком на три роки.

Про це глава Федеральної міграційної служби Костянтин Ромодановський повідомив на міжнародній конференції «Російсько-українські відносини: реалії та перспективи», що проходить у Москві.

«На сьогоднішній день на російській території знаходиться близько 1,5 млн громадян України, з них 111 тис. законно працюють, 350 тис. приїхали до родичів, вчитися, лікуватися. Виходить, що більш ніж мільйон громадян України працюють без відповідного оформлення документів», - сказав Ромодановський.

При цьому він нагадав, що в Росії ведеться робота щодо посилення покарань за порушення міграційного законодавства.

«Законодавством передбачено штрафи, видворення, позбавлення волі на строк до 4 років. На початку цього року почали діяти правила, згідно з якими іноземний громадянин, не повідомивши міграційну службу протягом 120 діб з моменту виїзду з РФ, отримує закриття в'їзду на три роки. Це робиться автоматично. Ми сьогодні маємо близько 750 тис. громадян України, які є кандидатами на закриття в'їзду», - підкреслив Ромодановський.

За його словами, у середньому українці в Росії заробляють більше 1 тис. доларів на місяць.

Він повідомив, що в останні п'ять років щорічно збільшується кількість громадян України, які в'їжджають на територію Росії. Зокрема, у 2012 році було зафіксовано 10 млн в'їздів громадян України - їх здійснили понад 3 млн осіб. Глава ФМС пояснив, що протягом року громадянин може здійснити кілька перетинів кордону, повідомляє «УНІАН».

Ромодановський вважає за необхідне боротися спільно з незаконною міграцією.

За його словами, одними заборонними заходами проблему не вирішити, тому необхідно налагодити організоване залучення робітників з країн СНД, у тому числі з України.

«Ми готові до діалогу з даного питання, але на сьогоднішній день у нас немає розуміння, до якого органу виконавчої влади України віднесено даний напрямок роботи», - сказав він і нагадав, що в Росії створені інструменти для легального працевлаштування.

За словами Ромодановського, Україна повинна вести інформаційну кампанію і пояснювати своїм громадянам їхні права і обов'язки в Росії.

Нагадаємо, 12 грудня 2012 р. Путін у посланні до Федеральних зборів РФ заявив, що до 2015 року в'їзд до Росії для всіх іноземних громадян, у тому числі з країн СНД, буде дозволений виключно за закордонними паспортами.

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара вважає, що зміна статусу перетину українсько-російського кордону в разі введення Росією в'їзду за закордонними паспортами має бути поступовою.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

252