В Україні з 1 липня 2014 року набуває чинності новий стандарт щодо утримання вологи у птиці. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«Інститут птахівництва Національної академії аграрних наук України на замовлення Міністерства аграрної політики та продовольства розробив новий національний стандарт. Згідно з ним, показник масової частки вологи, що виділяється при розморожуванні м'яса, має становити 4%», - сказано у повідомленні.

У прес-службі зазначили, що дотримання показника вмісту вологи у птиці є обов'язковим для країн Європейського Союзу. Там він визначається залежно від способу охолодження. Зокрема, для повітряного охолодження - 1,5%, для повітряно-водного - 3,3%, для водного - 5,1%. Що стосується стандартів Російської Федерації, то цей показник дорівнює 4% для водного охолодження.

«У зв'язку з цим новий стандарт, який відповідає вимогам як Європи, так і Росії, дозволить збільшити експорт української продукції птахівництва. Також посиленню присутності на іноземних ринках сприятиме те, що показник вологи при розморожуванні може визначатися договором-контрактом з країною-імпортером», - заявили у МЕРТ.

У свою чергу, міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов назвав гармонізацію українських технічних регламентів з європейським законодавством одним із найважливіших завдань.

«Для мене як для міністра це один із найбільш пріоритетних напрямів. Важливо, що вже затверджено чіткий план щодо дуже інтенсивної розробки та впровадження цих технічних регламентів. Звичайно, буде опір, але за всіма напрямами - засоби пересування, вода, повітря, екологія - ми будемо приймати такі регламенти, які максимально наблизять нас до Євросоюзу. Більше того, ЄС виділив нам гроші, і ми будемо залучати фахівців із ЄС, щоб ці регламенти були максимально швидко зроблені», - заявляв Прасолов.

Як раніше зазначав міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, продукція вітчизняного птахівництва стане більш конкурентоспроможною на зовнішньому ринку, коли в Україні буде встановлено єдиний показник вмісту вологи. Крім того, нормування вмісту вологи допоможе захистити українського споживача від м'яса з підвищеним її рівнем - вітчизняного і імпортного.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

185